fbpx

Etap 1. Zadbaj o prawidłowe nawodnienie Twojego organizmu

Zdarza Ci się postępować w nieprzemyślany sposób, co często skutkuje utratą zdrowia : pijesz słodzone, gazowane napoje, sięgasz po posiłki typu fast food, słodycze itp., licząc że jeśli pojawi się choroba to wyleczy ją lekarz. Spotyka Cię często jednak rozczarowanie i szukasz wyjścia ze ślepej uliczki , w którą sam wszedłeś. Na stan Twojego zdrowia wpływa wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest sposób dostarczania płynów do organizmu. Możesz pić wodę, albo jej nie pić zastępując ją kawą, herbatą, kompotem, colą lub innym napojem. Zanim podejmiesz decyzję sprawdź :

Czy dotykają Ciebie któreś z poniższych objawów?

Jeśli zmagasz się z którymś z powyższych problemów to najprawdopodobniej Twój organizm jest nieodpowiednio nawodniony!

Udział wody w organizmie człowieka - infografika

Chcesz to zmienić ?  Zacznij od picia dobrej jakościowo wody!

Gdyby człowieka wycisnąć jak gąbkę, zostałaby niezbyt imponująca kupka tkanki. To jakieś 30% ciała. Cała reszta, miażdżące 70% to… zwykła (i jednocześnie niezwykła) woda. Najlepiej tą ilość ilustruje przeliczanie na wiadra. 7 wiader wody w ważącym 100 kg osobniku działa na wyobraźnię.

Woda to życie, to prawidłowe funkcjonowanie każdej komórki ciała. Woda to zdrowie. Dlatego tak ważnym jest, żeby była zawsze świeża, czysta, o najlepszych parametrach. Już teraz świat boryka się z dostępem do DOBREJ, pitnej wody.

Aby zapewnić sobie stałe, dobre samopoczucie dorosły człowiek codziennie musi wypijać nie mniej niż 30 ml czystej wody na 1 kg masy ciała. Daje to min.1,5l wody dziennie dla osoby ważącej ok.50kg.

Dla optymalnego działania wszystkich procesów biochemicznych w naszych komórkach ciała konieczna jest obecność wody o określonych parametrach :

Ile pić wody dziennie
Uzyskać wodę o odpowiednich parametrach pomogą Ci: